Jak potrzeby użytkowników wpływają na kompatybilność urządzeń KONE rozszerzając ich dostępność

Jak potrzeby użytkowników wpływają na kompatybilność urządzeń KONE rozszerzając ich dostępność

Nie trzeba być pasjonatem technologii czy naukowcem, by wpaść na wyjątkowy pomysł, który uczyni budynki bardziej inteligentnymi, a środowisko miejskie bardziej inkluzywnym. Potwierdzeniem tych słów jest historia Hugo Hermanta, fizjoterapeuty z Francji, który wpadł na nowatorski pomysł, łącząc go z pasją do swojego zawodu.

14 września 2021

Innowacje powstają nie tylko w świecie ludzi związanych z technologią. W odpowiednich warunkach pomysły rodzą się w umysłach zwykłych ludzi, którzy często lepiej dostrzegają optymalne rozwiązania problemów, których reszta z nas nie potrafi zauważyć.

Owe pomysły mogą jednak pozostać ukrytymi. Sekret sukcesu polega więc na odnalezieniu tych osób, wysłuchaniu ich pomysłów, a następnie zaoferowaniu realnej drogi do ich realizacji – aby innowacje mogły zostać ocenione, przetestowane, a nawet skomercjalizowane.

W tym roku KONE zorganizowało konkurs w mediach społecznościowych, by zachęcić każdego do przedstawienia swoich pomysłów na podłączenie czegokolwiek do windy klasy KONE DX (Digital Experience). Kampanię, nazwaną Eksperymentami KONE DX, zainaugurował materiał wideo, który przedstawiał windę klasy KONE DX sterowaną umysłem. Ów eksperyment KONE przetestowało już wcześniej. Test wykorzystał czujnik nauszny, który wykrywał zmiany w impulsach mózgu za każdym razem, gdy myśli osoby z czujnikiem wzywały windę.

Zwycięski projekt zgłosił Hugo Hermant, fizjoterapeuta z Francji, który w domach opieki zajmuje się seniorami wymagającymi stałej opieki, którzy potrzebują wózków inwalidzkich do poruszania się. Jego propozycja umożliwiała podłączanie wózków inwalidzkich do wind. Propozycja Hugo, która została wybrana ze względu na jej innowacyjność, oryginalność i potencjał realnej, codziennej przydatności, jest teraz testowana we współpracy z firmą KONE.

Bild

Potrzeba matką wynalazków

"Potrzeba jest matką wynalazków" – mówi przysłowie z XVI wieku. Oddaje ono motywację Hugo do wzięcia udziału w konkursie KONE DX Experiments.

"Pracuję z osobami, które nie mogą fizycznie korzystać z windy, jednak rozumieją mechanizm jej działania i chcieliby z niej korzystać," mówi Hugo. "Możliwość poruszania się daje większą wolność. Jeśli nie pomożemy mieszkańcom domu opieki w codziennym funkcjonowaniu, po prostu pozostaną na swoim piętrze."

Hugo zauważa, że taka bierność może prowadzić do nieodwracalnych konsekwencji w przyszłości.

"Dla osób starszych coś, co zostało utracone raz, trudno odzyskać później. Posiadanie autonomii i dostępu do wind za pomocą wózka inwalidzkiego daje im wolność i możliwość zajmowania się swoimi aktywnościami, takimi jak wizyta u fryzjera, udanie się do jadalni, i tak dalej, w bezpieczny sposób."

Bild

"Czasami personel medyczny może zajmować się nawet 80 pacjentami. Dając większą autonomię naszym mieszkańcom, moglibyśmy efektywniej wykorzystywać czas. Jeśli nasi mieszkańcy mogą samodzielnie się przemieszczać, korzystając z naszych wind, jest to kolejna korzyść dla naszej placówki."

Zaangażowanie Hugo we wspólne eksperymentowanie z KONE w zakresie kompatybilności wózków inwalidzkich z windami jest możliwe w dużej mierze dzięki cyfrowej platformie KONE i otwartej architekturze API (application programming interface – interfejs programowania aplikacji), która zachęca do innowacji, współtworzenia i testowania różnych rozwiązań.

Szersza sieć partnerska = zachęta do przedstawiania nowych pomysłów

"Innowacyjność jest wpisana w DNA przedsiębiorstwa, jakim jest KONE, a także główną przyczyną naszej zdolności do dostarczania rozwiązań i usług zorientowanych na klienta," zauważa Raymond Ogienoyevbede, globalny menedżer operacji API w KONE.

Ogienoyevbede wskazuje jednak, że głównymi użytkownikami API od KONE byli jej Ecosystem Partners (producenci systemu partnerskiego), z których wielu to ugruntowane firmy posiadające inteligentne rozwiązania budowlane.

"Naszym zamiarem, który podkreśla konkurs KONE DX Experiments, jest rozszerzanie sieci partnerskiej, aby zachęcać powstawanie nowych pomysłów i innowacji w naszej cyfrowej platformie. Chcemy być otwarci nawet dla pojedynczych pionierów, jak w przypadku Hugo Hermanta, aby maksymalizować potencjał ich pomysłu, czy to poprzez nas, czy we współpracy z siecią naszych partnerów."

Bild

Siła jednostki

Historia konkursu KONE DX Experiments i jego zwycięzcy, Hugo Hermanta, to tylko jeden przykład na to, jakie możliwości daje cyfryzacja. Efekt? Każdy, bez względu na swoje pochodzenie, ma potencjał do tworzenia innowacji wraz z KONE.

"Zapraszamy do przyłączenia się do nas, by czynić budynki i środowisko miejskie bardziej dostępnymi i inkluzywnymi niż kiedykolwiek poprzez wysłuchanie i reagowanie na autentyczne potrzeby użytkowników," zachęca Ogienoyevbede.

Masz innowacyjny pomysł, który chciałbyś zbadać z nami? Dowiesz się więcej o nas, odwiedzając adres: https://dev.kone.com. Chcesz, byśmy skontaktowali się z tobą przez e-mail? Napisz na: api-support@kone.com. W KONE pielęgnujemy otwartą kulturę współtworzenia i współpracy, by budować nasze miasta w sposób bardziej zrównoważony, inkluzywny i dostępny – jako lepsze miejsca do życia dla wszystkich!

Udostępnij

Strona korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze jej użytkowanie oznacza wyrażenie zgody na instalację w komputerze plików cookies – można je odinstalować w każdej chwili, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji na ten temat w polityce prywatności.