Zaplanuj swoją windę z KONE Studio Spróbuj teraz

Windy KONE – przyjazne osobom niepełnosprawnym w każdym aspekcie!

Windy KONE – przyjazne osobom niepeł nosprawnym w każdym aspekcie!

Idea zrównoważonego rozwoju polega nie tylko na dbałości o środowisko podczas prowadzenia przedsiębiorstwa. To także dbałość o każdego członka społeczności, która korzysta z produktów marki, także osób niepełnosprawnych. W KONE produkujemy windy przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, by w pełni i bez przeszkód mogły cieszyć się tym, co mamy do zaoferowania! W tym artykule opowiadamy nieco o kosztach instalacji tych rozwiązań, rodzajach wind, a także o tym, które z nich sprawdzają się najlepiej w konkretnych przypadkach. Sprawdź!

Winda dla niepełnosprawnych – koszty instalacji i utrzymania

shutterstock_offset_2254113461

Inwestycja w windę dla osób niepełnosprawnych to kluczowy krok w kierunku zapewnienia dostępności i niezależności w budynkach mieszkalnych, komercyjnych oraz publicznych. Koszty instalacji różnią się w zależności od wielu czynników. Nalezą do nich między innymi:

  • wymiary windy;
  • specyfikacja techniczna konkretnego modelu;
  • rodzaj budynku, w którym przebiegnie instalacja;
  • konieczność adaptacji tego budynku do wymagań osób z niepełnosprawnościami.

W KONE wykorzystujemy ekonomicznie i efektywne rozwiązania, które spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa i oraz wygody użytkowania. Między innymi normę EN 81-70, która określa wymogi dla wind przystosowanych dla osób korzystających z wózków inwalidzkich i innych sprzętów ułatwiających poruszanie się. Norma określa cechy kabiny (wymiary, elementy wyposażenia), którymi musi się charakteryzować, by ją spełniać. Ową normę spełniają dźwigi MonoSpace 500, MonoSpace 700 i MiniSpace w wersjach dostosowanych do jej wytycznych.

Wskazujemy jednak, że utrzymanie windy dla osób niepełnosprawnych jest równie ważne, jak jej prawidłowa instalacja. Regularne serwisowanie i konserwacja zapewniają niezawodność urządzenia i przedłużają jego żywotność. KONE oferuje kompleksowe pakiety serwisowe, dostosowane do indywidualnych potrzeb i oczekiwań klientów, co minimalizuje ryzyko awarii i zapewnia ciągłość w dostępności do windy.

Jak działa winda dla niepełnosprawnych?

Man with a baby stroller pushing an elevator call button in a residential stairway

Windy dla niepełnosprawnych firmy KONE są zaprojektowane z myślą o maksymalnym ułatwieniu dostępu i wygodzie użytkowania dla osób z różnorodnymi ograniczeniami ruchowymi, w tym osób poruszających się na wózkach.

Ich działanie opiera się na zaawansowanych technologiach, które umożliwiają płynną i bezpieczną jazdę, minimalizując potrzebę fizycznego wysiłku ze strony użytkownika. Dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych funkcje, takie jak niskie umieszczenie paneli sterujących, głosowe komunikaty czy automatyczne drzwi, zapewniają łatwość obsługi i niezależność.

Każda winda KONE – nie tylko dla osób niepełnosprawnych, ale w przypadku każdego modelu – jest wyposażona w systemy bezpieczeństwa, które chronią przed niespodziewanymi zatrzymaniami lub innymi potencjalnymi zagrożeniami. Dodatkowo projektowane z myślą o różnorodnych potrzebach użytkowników, windy mogą być wyposażone w specjalne uchwyty oraz siedzenia, zapewniając wsparcie dla osób, które mają trudności z utrzymaniem równowagi. Takie rozwiązania, jak dokładne poziomowanie przy piętrze, ułatwiają wjazd i wyjazd z windy na wózku inwalidzkim, co stanowi kluczowy element w zapewnieniu pełnej dostępności i niezależności osób niepełnosprawnych.

Platformy dla niepełnosprawnych

offset_883178_grandfather_in_the_city_happy_with_a_phone

Wśród różnych rodzajów wind dla niepełnosprawnych, w KONE dopasowujemy się do zmieniających się potrzeb i oczekiwań, także użytkowników z niepełnosprawnościami ruchowymi. Wśród dostępnych na rynku rozwiązań znajdują się platformy zewnętrzne oraz schodowe. Każda z nich jest zaprojektowana w taki sposób, aby spełniać specyficzne wymagania swoich użytkowników.

Windy schodowe to idealne rozwiązanie w obiektach, w których nie ma możliwości zainstalowania tradycyjnej windy z powodu ograniczeń architektonicznych lub budżetowych. Są to urządzenia montowane bezpośrednio na schodach, przemieszczające się po specjalnych szynach i umożliwiające osobom niepełnosprawnym pokonywanie poziomów bez konieczności opuszczania wózka inwalidzkiego. Windy schodowe są proste w obsłudze i odpowiednie do instalacji wewnętrznej, jak i na zewnątrz budynku.

Windy KONE oferują szersze możliwości konfiguracji i dostosowania do indywidualnych potrzeb użytkowników, w tym osób poruszających się na wózkach. W naszej ofercie posiadamy windy, które można w wygodny sposób zainstalować na zewnątrz budynku. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli w budynku brakuje odpowiedniej przestrzeni.

Winda dla niepełnosprawnych – kwestie wymiarów

1B8T1082

Optymalne wymiary windy to kluczowa kwestia dla zapewnienia dostępności i wygody użytkowania przez osoby niepełnosprawne. Wymiary kabiny windy muszą być wystarczająco duże, aby pomieścić wózki inwalidzkie, a także zapewnić łatwy dostęp dla osób z dodatkowymi potrzebami, takimi jak rodziny z wózkami dziecięcymi. W KONE kładziemy nacisk na projektowanie wind, które są w stanie dostosować się do różnorodnych przestrzeni architektonicznych, jednocześnie spełniając surowe normy dostępności (EN 81-70).

Równie ważne jest, aby projekt budynku uwzględniał przestrzeń niezbędną dla instalacji windy, w tym przestrzeń na piętrach oraz wymiary szybu windy. KONE współpracuje z architektami i projektantami, aby zapewnić, że windy są integralną częścią projektu budynku, oferując rozwiązania dostosowane do konkretnych wymagań konstrukcyjnych. Dzięki temu procesowi nasze windy mogą być skutecznie zintegrowane znowymi i istniejącymi budynkami, zapewniając wygodę i dostępność dla wszystkich użytkowników.

Podkreślając swoje zaangażowanie w zrównoważony rozwój i inkluzywność, w KONE nieustannie dążymy do projektowania wind, które są przyjazne dla osób niepełnosprawnych. Nasze produkty eliminują bariery architektoniczne i promują dostępność budynków dla każdego.

Poprzez innowacyjne rozwiązania i ścisłą współpracę z klientami i partnerami, w KONE stawiamy na poprawę jakości życia osób niepełnosprawnych, walcząc z ich społecznym wykluczeniem. Udowadniamy, że zrównoważony rozwój obejmuje nie tylko aspekty środowiskowe, ale również społeczną odpowiedzialność za tworzenie bardziej otwartych i dostępnych przestrzeni dla wszystkich!

Dowiedz się więcej o innych modelach

Windy KONE – przyjazne osobom niepełnosprawnym w każdym aspekcie!

Kone-USA-Day3-726-Edit-10032014_2:760x428%2816-9%29

Chcesz porozmawiać z ekspertem?

Zostaw swoje dane kontaktowe, a wkrótce się z Tobą skontaktujemy!

Udostępnij

Strona korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze jej użytkowanie oznacza wyrażenie zgody na instalację w komputerze plików cookies – można je odinstalować w każdej chwili, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji na ten temat w polityce prywatności.