NA CO?
Likwidacja barier architektonicznych w zakresie dostępności do wielorodzinnych budynków mieszkalnych, jak również budynków użyteczności publicznej
Program Dostępność Plus to źródło finansowania działań zapewniających swobodny udział w życiu społecznym i publicznym osobom o szczególnych potrzebach (na przykład seniorom, osobom z niepełnosprawnościami, rodzicom z dziećmi, kobietom w ciąży). Realizowany jest w ośmiu obszarach: architektura, transport, edukacja, służba zdrowia, cyfryzacja, usługi, konkurencyjność i koordynacja.
Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Bank Gospodarstwa Krajowego dofinansowują likwidację barier architektonicznych w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych i budynkach użyteczności publicznej w formie preferencyjnych, nisko oprocentowanych pożyczek z możliwością częściowego umorzenia. Pożyczki kierowane są do sektora publicznego (na przykład urzędów, szkół, przychodni) oraz spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Mogą z nich również korzystać szkoły wyższe, jednostki naukowe, instytucje kultury czy właściciele wielorodzinnych budynków mieszkalnych. KONE pomaga uzyskać dofinansowanie do windy w ramach programu Dostępność Plus. Wysokość pożyczki może wynieść do 100% wartości inwestycji, a dotacja na windę w formie umorzenia części pożyczki może wynieść dla określonych podmiotów nawet 40% wartości inwestycji.
Likwidacja barier architektonicznych w zakresie dostępności do wielorodzinnych budynków mieszkalnych, jak również budynków użyteczności publicznej
Wszystkie podmioty będące właścicielami ww. budynków, w tym spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty mieszkaniowe, towarzystwa budownictwa społecznego i osoby fizyczne posiadające wielorodzinne budynki mieszkalne
100% wartości inwestycji, brak ograniczenia wysokości pożyczki (zgodnie z zapotrzebowaniem)
Do 20 lat
oprocentowanie 0,15% rocznie, brak innych opłat i prowizji
Do 40% kapitału
Aby uzyskać dofinansowanie do windy w ramach programu Dostępność Plus, należy złożyć wniosek do Banku Gospodarstwa Krajowego. Podstawą otrzymania preferencyjnej pożyczki na realizację przedsięwzięć z zakresu zapewnienia lub poprawy dostępności budynków mieszkalnictwa wielorodzinnego, budynków zamieszkania zbiorowego oraz budynków użyteczności publicznej w ramach Funduszu jest Audyt Dostępności. KONE oferuje pomoc w procesie jego przygotowania, zgodnie z zasadami programu Dostępność Plus.
Audyt Dostępności opisuje obecny stan budynku oraz identyfikuje bariery, z jakimi mierzą się osoby o szczególnych potrzebach. Wśród takich barier znaleźć się mogą schody prowadzące do pierwszego przystanku windy, rozmiar wejścia lub kabiny windy, problemy z otwarciem drzwi do windy lub całkowity brak windy w budynku. Efektem wykonania Audytu jest dopasowany do indywidualnych potrzeb katalog planowanych działań poprawiających dostępność budynku, np. wymiana drzwi, kabiny lub całej windy czy zamontowanie windy w budynku, w którym do tej pory jej nie było.
KONE jest sygnatariuszem Partnerstwa na rzecz dostępności, które jest zobowiązaniem współpracy na rzecz realizacji założeń Programu Dostępność Plus. Kierujemy się ideą dostępności i równego traktowania oraz dążymy do likwidacji barier architektonicznych w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych i budynkach użyteczności publicznej.
Po wielu latach pracy każde urządzenie wymaga unowocześnienia. Nasze pakiety modernizacyjne służą poprawie bezpieczeństwa, niezawodności, dostępności i estetyki urządzeń, a także pozwalają obniżyć zużycie energii.
Możemy zamontować dźwig niemal w każdym budynku, w którym nie było dotąd takiego urządzenia.
Zaawansowane rozwiązania People Flow umożliwiają efektywne zarządzanie przepływem ludzi w budynku. Od głównego wejścia do punktu docelowego można docierać bezpieczniej, szybciej i bardziej komfortowo.
Skorzystaj z formularza poniżej i powiedz nam, jak możemy Ci pomóc. Jeden z naszych zespołów odezwie się do Ciebie tak szybko, jak to możliwe.